Vyhledej
TJ Sokol Dvůr Králové > Historie > osobnosti

Vítězství v anketě Sokol roku patří také Pavlíně Špatenkové a Heleně Rezkové

Minulý týden proběhlo v Praze vyhlášení ankety Sokol roku. Kromě sportovců v žákovských, juniorských a dospělých kategoriích byli vyhlášeni také cvičitelé roku, kolektiv roku, kulturní počin roku a vzdělavatelský počin roku 2019.

FOTOGALERIE - Vítězství v anketě Sokol roku patří také P. Špatenkové a H. Rezkové

V kategorii Vzdělavatelský počin roku 2019 byly mezi nominované navrženy také starostka župy Podkrkonošské-Jiráskovy Helena Rezková a vzdělavatelka župy Pavlína Špatenková za připomínání památky sokolů a sokolek padlých v odboji. Za dlouhodobou péči o připomínání památky sokolů padlých během odboje za 2. světové války.

V roce 2018 vydaly společnými silami rozsáhlou publikaci Nebylo jim souzeno žít, na níž navázaly v roce 2019 sérií přednášek o zapojení členů Sokola a župy Podkrkonošské-Jiráskovy a také župy Orlické do odboje.

Mimořádným počinem obou bylo rovněž odhalení tzv. Stolpersteine, tedy kamenů zmizelých. Ty připomínají sestry a bratry umučené či popravené během války. V roce 2019 bylo těchto kamenů v rámci župy Podkrkonošské-Jiráskovy odhaleno devět. V letošním roce bude u příležitosti Památného dne Sokola odhaleno dalších pět.

P. Špatenková a H. Rezková kategorii Vzdělavatelský počin roku vyhrály a převzaly ocenění Sokol roku z rukou vzdělavatele ČOS Mgr. Michala Buriana a autora ceny Jakuba Flejšara.

Další články TJ Sokol Dvůr Králové

Související články
Křest knihy NEBYLO JIM SOUZENO ŽÍT autorek Heleny Rezkové a Pavlíny Špatenkové
V pátek 12. října proběhl v Hradci Králové křest knihy NEBYLO JIM SOUZENO ŽÍT autorek Heleny Rezkové a Pavlíny Špatenkové
Podívejte se na kompletní záznam křtu knihy NEBYLO JIM SOUZENO ŽÍT autorek Heleny Rezkové a Pavlíny Špatenkové
Ve čtvrtek 3. 10. se bude v trutnovské knihovně konat beseda nad knihou Nebylo jim souzeno žít s autorkami Helenou Rezkovou a Pavlínou Špatenkovou.
Beseda s autorkami knihy Nebylo jim souzeno žít Helenou Rezkovou a Pavlínou Špatenkovou
Tým královédvorských cvičitelů vybojoval ocenění Sokol roku! Gratulujeme!
Vaše komentáře

Přečteno 876x