TJ Sokol Dvůr Králové > Sport

Sokolské lednové úspěchy

Redakce / 4.02.2020, Dvůr Králové nad Labem, sokol.kralovedvorsko.cz
V posledních čtrnácti dnech se se konaly gymnastické i atletické soutěže, do kterých se zapojili také zástupci TJ Sokol Dvůr Králové. Dařilo se nám v obou sportech.

FOTOGALERIE - Sokolské lednové úspěchy

Gymnastky na přeboru České obce sokolské v Praze

Dvě naše gymnastická družstva postoupila do přeboru České obce sokolské v Team – Gym, který se konal v Praze v Tyršově domě na pražském Újezdě. Starším žákyním se závod nevydařil a družstvo skončilo na 9. místě. Zato družstvu dorostenek a žen vyšel závod výborně. Přeskok zvládlo naše družstvo ze všech družstev nejlépe. Bylo ohodnoceno 11,550 body, a to bylo o šest desetin více než druhé nejlepší družstvo.
Za akrobacii získaly závodnice druhou nejvyšší známku v závodu. Na první Vyšehrad ztratily závodnice 1,250 bodu. Družstvo na třetím místě ztrácelo na náš tým 0,600 bodu.
Za pódiovou skladbu obdržela děvčata druhou nejvyšší známku, 13,350 bodu, když na Sokol Napajedla ztratila 0,050 bodu. Třetí družstvo na pódiovce, Sokol Vyšehrad ztrácel na druhé místo 0,400 bodu.
V celkovém součtu v kategorii Junior III. zvítězil Sokol Vyšehrad ziskem 36,250 b. před Sokolem Dvůr Králové n. L. 36,100 b. a Sokolem Napajedla 34,550 b.
Děvčatům přišli poblahopřát starostka ČOS Hana Moučková, náčelník ČOS bratr Petr Svoboda, místonáčelník ČOS Pavel Strejček a ředitel závodu Slávek Povondra.

Krajské atletické přebory

O týden později se nedali zahanbit ani atleti, kteří startovali na krajských halových přeborech staršího žactva, dorostu a juniorů v Jablonci nad Nisou. Starší žákyně Barbora Síbrová vybojovala stříbrnou medaili ve skoku vysokém (148 cm). Podala také pěkné výkony v běhu na 60 m (8,8 s) a skoku dalekém (4,43 cm). Magdaléna Vondroušová zaběhla 150 m za 21,93 s a čekalo na ni nepopulární 4. místo. 60 m zaběhla za 8,99 s. Dorostenka Sára Erbenová byla 3. ve vrhu koulí (9,67 m) a ve skoku vysokém (145 cm). Dorostenec Jan Bukovský vyhrál běh na 400 m (54,06 s) a byl 2. na 200 m (25,0 s), dorostenec Matěj Poličanský vyhrál soutěž ve vrhu 5 kg koulí (11,12 m) a byl 3. v běhu na 200 m (25,02 s). Junior Daniel Hojný získal 2. místo za běh na 1 500 m (4:35,12).
Děkujeme všem našim sportovcům za předvedené výkony a blahopřejeme k úspěchům, kterými výborně reprezentovali nejen Sokol, ale také naše město.