TJ Sokol Dvůr Králové > Sport > gymnastika

Redakce / 3.07.2018, Nové Město nad Metují - Náchodsko a Broumovsko
V Novém Městě nad Metují se v sobotu 30. června konala velká cena v Aténském šplhu na laně dlouhém 14 metrů! A to je naprosto výjimečná délka, na které se šplhá jen a pouze na tomto závodě! Součástí závodů byl ale i závod dětí na laně dlouhém 3 metry a závod žen, dorostu a příchozích na laně dlouhém 4,5 metru a i zde byly k vidění jedinečné výkony!
Závod dorostenek a žen ovládla loňská Mistryně republiky a česká rekordmanka Veronika Szaboová ze Sokola Poděbrady v čase 5,3 vteřiny.
V hlavním závodě na 14ti metrovém laně startovalo 15 statečných borců doslova z celé republiky a zvítězil Patrik Valut ze Sokola Praha - Libeň v čase 16,7 vteřiny. Letitý rekord kousek nad 14 vteřin tak stále odolává.

Závodů se zúčastnila také řada dětí ze Sokola Dvůr Králové. Největší úspěch zaznamenal Tonda Mostecký, který vybojoval zlato v žácích a přidal také bronz v dorostencích. Stříbro vybojovala Anežka Holanová v žákyních a přidala navrch 6 místo mezi dorostenkami. Bronz vybojoval Ondra Schreiber. Pochvalu ale zaslouží všichni, kdo dokáží na jakkoliv dlouhé lano bez pomocí nohou vůbec vyšplhat a to se povedlo všem Dvorským závodníkům.