Vyhledej
TJ Sokol Dvůr Králové > Sport > atletika

Atletické jaro v Sokole

Redakce, / 19.05.2023, Dvůr Králové nad Labem, sokol.kralovedvorsko.cz
Atletické soutěže na dráze byly letos zahájeny již v předposledním týdnu v dubnu. První dvě kola krajského přeboru družstev si odbylo starší žactvo. V letošním roce startují v této kategorii družstva dívek i chlapců.

FOTOGALERIE - Atletické jaro v Sokole

FOTOGALERIE - Atletické jaro v Sokole 2

Start mladších žáků, ročník 2016, na 300 m na atletickému přeboru župy byl velký mazec. Náš Filip Mitiska, číslo 52 tak moc chtěl, až se přerazil hned dvakrát, přesto nedoběhl zdaleka poslední a ve víceboji obsadil 3. místo. Je to bojovník!

 

1. kolo krajského přeboru se konalo v Hradci Králové. Naši závodníci den před tím vydali mnoho sil na okresním kole Odznaku všestrannosti, přesto ještě mnozí nechyběli na tréninku gymnastiky a atletiky a samozřejmě na samotných závodech.
T. Erban a M. Holan předvedli skoky 450 cm, M. Lukáš dokonce skok 493 cm, se kterým postoupil do finále. Tam předvedl tři skoky k pěti metrům, bohužel s přešlapy, a tak skončil na 7. místě. V běhu na 60 m se klukům také podařilo zaběhnout krásné osobní rekordy, M. Lukáš s časem 8,18 s postoupil do finále B. Děvčata nejprve zahájila koulí. A. Erbenová postoupila do finále, kde hodila 8,40 m. L. Vondroušová skončila 9., těsně jí uniklo finále. N. Bořková skokem 476 cm postoupila do finále dálky. Mezi tím vybojovala finále A na 60m, do kterého postoupila časem 8,63 s. Ve finále šedesátky skončila Nela 4., když si zlepšila čas na 8,61 s. Ve finále dálky doskočila na 493 cm a obsadila 2. místo. J. Tomášková s A. Erbenovou vyzkoušely letos poprvé oštěp. J. Tomáškové se podařilo dostat do finále, kde obsadila 6. místo výkonem 24,01 m. A. Erbenová obsadila 13. místo. F. Šturm poprvé závodil ve vrhu se 4 kg koulí a hned se mu podařilo dostat do finále, kde posledním hodem překonal hranici 8 m výkonem 8,10 m. Ve skoku vysokém jsme měli tři zástupce mezi chlapci. Mladší žák Toník obsadil 12. místo se 135 cm. M. Holan obsadil ve skoku vysokém výkonem 152 cm 6. místo a M. Lukáš bojoval o medaile. Bohužel se výška od 147 cm zvedala po 3 cm, a tak už Michalovi po dálce a dvou šedesátkách nezbyly síly. Obsadil 4. místo, když skočil 162 cm, stejně jako soupeř, který bral bronz. 

Ve 2. kole, které se konalo v Dobrušce, opět N. Bořková obsadila cm 2. místo se 490 cm. A. Rozinkové se podařilo skočit 407 cm a K. Lukášové 393 cm s velikým nedošlapem. M. Lukáš obsadil 5. místo s 511 cm. V oštěpu postoupily do finále M. Síbrová a J. Tomášková. M. Síbrová obsadila 5. místo s 28,05 m, J. Tomášková byla 8. K. Lukášová zaběhla běžela krásně 150 m za 22,36 s a A. David za 22,58 s. M. Lukáš obsadil ve výšce 2. místo se 161 cm a M. Holan byl se 148 cm 4. A. Rozinkové se podařil běh na 800 m, skončila 2. výkonem 2:43,26. F. Šturm postoupil do finále koule, kde skončil na 8. místě, vylepšil si svůj výkon o půl metru na 8,59 m. Naše štafeta ve složení M. Síbrová, A. Rozinková, J. Tomášková a N. Bořková zaběhla 4 x 60 m v čase 33,94 s a skončila na 8. místě mezi 20 štafetami.

V prvním květnovém týdnu zahájilo svůj krajský přebor mladší žactvo. Letos poprvé je tato kategorie rozdělena do dvou skupin. V této kategorii máme přihlášeno pouze družstvo žákyň. Hodně závodnic s atletikou začíná, a tak sbírají zkušenosti. K. Lukášová obsadila se 128 cm 6. místo a ve skoku dalekém si doskočila s obrovským nedošlapem výkonem 406 cm pro 5. místo. Do finále dálky se probojovala ještě E. Erbanová. V příštím týdnu se zapojí do krajského přeboru také naše přípravka, ve které nás budou reprezentovat družstva žákyň i žáků. Naše dorostenky hostují letos v družstvu Sokola Jaroměř.

S velmi početným polem 72 závodníků jsme tradičně nastoupili k atletickému přeboru župy Podkrkonošské-Jiráskovy, kde se naši mezi 209 závodníky ze sedmi jednot neztratili. Nastoupili ve všech kategoriích vyjma dorostenců. Ve velice chladném počasí se mezi závodníky z ostatních jednot se neztratili a vybojovali celkem 21 cenných kovů, po osmi zlatých a stříbrných a pět bronzových.

Naši medailisté na přeboru župy v atletice:
předškolní žáci: 1. Teodor Hulík, 3. Vít Mitiska
mladší žáci I.B: 3. Filip Mitiska
mladší žáci I.A: 1. Jakub Janků, 2. Ondřej Seifrt
mladší žáci II.:2. Jan Seifrt, 3. Daniel Báča
starší žáci III.: Antonín David
starší žáci IV.: 1. Michal Lukáš, 2. Tomáš Erban, 3. František Šturm
muži: 1. Ondřej Schreiber, 3. Matěj Poličanský
předškolní žákyně: 2. Veronika Čejková
mladší žákyně I.B: 1.Alena Báčová, 2. Anna Sommerová, 3.
mladší žákyně I.A: 1. Šárka Škarytková, 2. Ema Hažvová
starší žákyně IV: 1. Markéta Síbrová
dorostenky: 2. Anežka Šebková
ženy: 2. Andrea Šedivá

Naši nejmladší atleti zahájili 18. května 1. kolem krajského přeboru přípravek v Dobrušce. 

Do účasti zasáhly nemoci, a tak v družstvu chlapců nastoupili pouze čtyři závodníci, mezi nimi nejmladší účastník, teprve sedmiletý Filípek Mitiska, děvčata nastoupila v plném počtu. 
Přípravky měří síly ve čtyřboji, který obsahuje hod míčkem, skok daleký, běh na 60 a 600 m. V této kategorii se děti učí závodit, musí zvládnout řadu věcí od rozcvičení, přes obouvání treter, být včas na závodišti, sledovat, kdy přijdou na řadu, nastavit si bloky, ve správnou chvíli se svléknout do dresu a po výkonu zase obléknout, aby neprochladly. V atletických začátcích děti vedou trenéři, teprve postupně tyto úkony zvládnou závodníci sami.

Děkujeme všem našim závodníkům za skvělé výkony a výbornou reprezentaci našeho Sokola! Všem dospělým za pomoc i fandění dětem. 

Další závody a soutěže nás čekají v následujících týdnech. Všestranňáky čeká republikový přebor ve sportovní všestrannosti. Z celkového počtu 26 postupujících si vybojovalo účast 13 Královédvoráků. 

Sokolové nastupují také ve družstvech svých škol v atletických čtyřbojích, Poháru rozhlasu nebo soutěži OVOV. 
Všude podávají skvělé výkony, kterými pomáhají k dobrým umístěním svých družstev. Máme z jejich úspěchů velkou radost. 

Všem závodníkům přejeme hodně zdaru!

Pavlína Špatenková

Další články TJ Sokol Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 306x