Vyhledej
TJ Sokol Dvůr Králové > Služby občanům > Neziskovky

Sokolové opět připravili stezku pro rodiny s dětmi

Redakce / 5.05.2021, Dvůr Králové nad Labem, sokol.kralovedvorsko.cz
Cvičitelé sokolské všestrannosti se opět rozhodli připravit pro nejmladší děti zábavu na sobotní odpoledne. Tentokrát se museli držet malinko při zdi, aby byli schopni dodržet nařízení vlády.

FOTOGALERIE - Sokolové opět připravili stezku pro rodiny s dětmi

V sobotu 1. května 2021 vyrazilo postupně na Sokolíkovu čarodějnickou stezku padesát přihlášených dětí s rodinami.
Jednotlivé zastávky, na kterých děti plnily zajímavé úkoly motivované životem v čarodějnické říši, vedly lesem nad nemocnicí. Hodně dětí přišlo v čarodějnickém kostýmu, a tak iluze vstupu do pohádky byla skoro dokonalá.
Po přečtení čarodějnického hesla dne a vysvětlení úkolu se děti vypravily po desítce stanovišť, na kterých poznávaly známé čarodějnice a čaroděje, vstoupily do kouzelnické říše, hledaly čarodějná zvířata, projely se na koštěti, vymýšlely vlastní zaříkávadlo, házely škrpálem do bažiny, poznávaly zvuky, zdolávaly překážkovou dráhu, poznávaly po čichu lektvary a nakonec se učily čarovat.
Na závěr děti hledaly v lese křišťálovou kouli a vyzkoušely si i kouzlo u ohýnku. Za splněné úkoly dostávaly části loutky čarodějnice, kterou si nakonec doma poskládaly. Dětem i rodičům se stezka velmi líbila a odcházeli spokojeni. My jsme rádi, že nám přálo počasí a vše se mohlo uskutečnit, tak jak jsme si naplánovali.

Děkujeme všem za účast a pomocníkům a organizátorům, kteří stezku připravili, za výbornou práci. 

Jsme také rádi, že jsme konečně mohli rozdat první stovku minerálek Ondrášovka s originální etiketou SOKOL, kterých jsme v prosinci vyhráli celou paletu za projekt Sokolíkovy stezky zdraví.
Čarodějnické sokolíkově stezce třikrát ZDAR!

Pavlína Špatenková
za tým čarodějnic a čarodějů ze Sokola 

Další články TJ Sokol Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 534x