Vyhledej
Novinky emailem
TJ Sokol Dvůr Králové > Sport > trampolíny

Skokané na trampolíně Sokola Dvůr Králové n.L. zahájili novou sezonu

Redakce / 2.04.2018, Dvůr Králové nad Labem, sokol.kralovedvorsko.cz
V Liberci se konaly o minulém víkendu hned dva závody ve skocích na trampolíně. Členové oddílu trampolín TJ Sokol Dvůr Králové nechyběli ani na jednom a přivezli si z velmi silné konkurence dokonce i medaile.

FOTOGALERIE - Skokané na trampolíně Sokola Dvůr Králové n.L.zahájili novou sezonu.

V Liberci se 24. března konal první závod Českého poháru ve skocích na trampolíně. V žákovském poháru nás dobře reprezentoval Tobiáš Kulveit, který obsadil 6. místo. V Juniorském poháru zaskákal výborně Erik Motal, který postoupil do finále na 6. místě. Ve finále se mu také dařilo a obsadil celkové 4. místo. V synchronních dvojicích juniorů zaskákala naše dvojice Motal - Kulveit výborně povinnou sestavu, po které byla na druhém místě, ale volná sestava se nepovedla a bylo z toho celkové 7. místo. I tak to bylo dobré vystoupení našich závodníků.

Liberecký skokan 

Liberecký skokan 25. března  - výsledky
Žákyně kategorie L3:
1. místo Linda Hermanová
6. místo Kateřina Ježková
7. místo Eliška Lebedová
8. místo Veronika Hryb

Žáci L3 
 4. místo Šimon Kulveit

Kategorie L5 
 4. místo Ondřej Cibulka

Dívky L6
2. místo Adéla Hermanová
4. místo Anna Puhlovská
6. místo Anna Svobodová

Synchronní dvojice smíšené

L1 5. místo Veronika Hryb - Eliška Lebedová

L3 1. místo Kateřina Ježková - Anna Svobodová

L5 3. místo Adéla Hermanová - Anna Puhlovská
V neděli 25. března se ve stejné hale konal další závod Liberecký skokan, kterého se zúčastňují i závodníci, kteří nemohou startovat v závodech Českého poháru. Z našeho oddílu se zúčastnilo 9 závodníků jak v jednotlivcích, tak také v synchronních dvojicích.
I přes mírnou nervozitu jsme se těšili a byli zvědaví, jak se nám sestavy v silné konkurenci dalších pěti týmů vydaří.
Po příjezdu do Liberce jsme zjistili, že je atmosféra ve městě spíše hokejová, ale po příchodu do tělocvičny jsme viděli, že i trampolíny mají hodně příznivců a fanoušků. Za jejich vydatného povzbuzování jsme se s chutí pustili do závodu.
První skupina, kde jsme měli zastoupení, byla kategorie L3 chlapci. Tam nás reprezentoval Šimon Kulveit, který z kvalifikace postoupil na 2. místě, ale na medaili tentokrát bohužel nedosáhl a skončil čtvrtý. Pak přišel na řadu závod dívek - kategorie L3, kde jsme měli hned čtyři účastnice. Ale ani další týmy nebyly pozadu, a tak byla tato skupina nejpočetnější a konkurence opravdu velká. Třem dívkám utekla účast ve finále jen těsně, ale i tak dosáhly krásných výsledků a obsadily 6. (Kačka Ježková), 7. (Eliška Lebedová) a 8. (Verča Hryb) místo. Čtvrtá z nich - Linda Hermanová - se do finále proskákala, zabojovala a domů si odvezla zlatou medaili.
Druhý chlapec z našeho oddílu, Ondra Cibulka, nastoupil do závodu kategorie L5 chlapci, a přestože skákal hezky, stačilo to tentokrát jen na 4. místo.
Další dívčí kategorií, ve které jsme měli silné zastoupení, byla kategorie L6 dívky. Tam nás reprezentovaly hned tři závodnice. Finále, do kterého postupovalo 5 nejúspěšnějších skokanek, bohužel jen o fous uteklo Aničce Svobodové, která skončila šestá. Zadařilo se ale Aničce Puhlovské a Adélce Hermanové, které obě o medaile ve finále bojovaly. Sestavy se jim povedly a v silné konkurenci převážně domácích závodnic nakonec obsadily 2. (Adélka) a 4. (Anička) místo.
Také v synchronním skákání se nám nevedlo vůbec špatně! Jasnými favoritkami ve své kategorii (L3) byly už od začátku závodu Káča Ježková a Anička Svobodová, které se už v kvalifikaci dostaly do vedení a ve finále vítězství stvrdily. Zaskákaly nejlépe a vybojovaly (i přes mírné zmatky pořadatelů, kteří s nimi chtěli vyměnit první místo za třetí :-)) zlaté medaile.
Další dvojice (kategorie L1) - Verča Hryb a Elča Lebedová - také postoupila do finále, a to z krásného třetího místa. Medaile jim ale bohužel utekla a skončily na 5. místě. Třetí pár ve složení Anička Puhlovská a Adélka Hermanová nás reprezentoval v kategorii L5, kde se jim povedlo získat bronz.
Výprava do Liberce se nám tedy podařila, nějaké ty medaile jsme posbírali a dobrá nálada nás neopustila ani cestou zpět.

Už teď se těšíme na další výzvy, závody a boje o medaile! Nebojte - hned a nějaké získáme, nezapomeneme se pochlubit. Hezký den všem, držte nám pěsti a můžete přijít i fandit!

Informace o závodech a akcích najdete na: www.sokol-dk.cz

Adélka Hermanová a Anička Puhlovská
členky oddíluDalší články TJ Sokol Dvůr Králové

Související články
Bráchové Šimon a Tobiáš Kulveitové jsou přeborníky České obce sokolské ve skocích na trampolíně!
20 let závodního skákání na trampolínách ve Dvoře Králové nad Labem
Oddíl skoků na trampolíně Sokola Dvůr Králové n. L. má nejlepší synchronní dvojici dívek 15 - 16 let v ČR
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 208x