Vyhledej
TJ Sokol Dvůr Králové > Rozhovory

Připomeňte si besedu s Věrou Čáslavskou. Máme video!

Redakce / 28.03.2020, Královédvorsko, sokol.kralovedvorsko.cz
Na den přesně, 28. března 2014, tedy před šesti lety, se konala v Penzionu Za vodou ve Dvoře Králové nad Labem beseda s Věrou Čáslavskou. Akci moderoval Štěpán Škorpil a sešli se na ní sportovci z celého regionu.
 

Beseda s olympijskou vítězkou Věrou Čáslavskou se stala velkým sportovním svátkem pro sportovce ze Dvora Králové n. L. Besedu plánoval uskutečnit pan Miloš Jón, jehož předčasný odchod plány na chvíli překazil. Generální ředitel podniku JUTA a. s. Ing. Jiří Hlavatý se rozhodl, že tuto akci dotáhne do úspěšného konce, a tak mohli královédvorští sportovní fandové přivítat paní Věru Čáslavskou společně se sportovním komentátorem Štěpánem Škorpilem v penzionu Za vodou.

Pozvánky dostali zástupci škol, města i sportovních oddílů. Věra Čáslavská, sportovní idol mnoha generací, byla báječná. Její vyprávění o sportovních krůčcích, o přípravě na olympiádu, o příjezdu ruských tanků, o ukrývání a tajných trénincích, o olympiádě v Mexiku a vzdoru na stupních vítězů. Veselé historky střídaly ty vážnější i smutné. Besedu výborně moderoval Štěpán Škorpil, člověk s obrovským přehledem a smyslem pro humor. 

Posluchači si mohli prohlédnout a vzít do ruky medaile a vyznamenání paní Věry. Některé získala za sportovní úspěchy, jiné za občanskou statečnost, kterou projevila. Zážitkem byla také závěrečná autogramiáda, kterou si nikdo z přítomných nenechal ujít. Paní Věra s každým pohovořila, všem se ochotně podepsala. Její skromné vystupování bylo velmi milé. 

Koho by tehdy napadlo, že pouhé dva roky poté odejde tato úžasná inspirující osobnost navždy. 

-pš-

Video je z archívu Pavlíny Špatenkové
DĚKUJEME!

Další články TJ Sokol Dvůr Králové

FOTOGALERIE - Beseda s Věrou Čáslavskou

Související články
Na kus řeči do Dvorečku - se závodníkem Jaromírem Malým o rychlé jízdě a rychlých autech
Připomeňte si rozhovory a povídání, která jsme pro vás natočili.
Václav Wendi Pavlát je doma z Kambodžského vězení - máme velký rozhovor!
Podívejte se na velký rozhovor s Lubošem Dvořákem Zvičinou - autorem populárního slona, ale také celé řady dalších obrazů, soch i počítačové grafiky
Trenérka Michaela Koblasová je zakladatelkou celorepublikového projektu Bruslička. V březnu se ve Dvoře koná jeho velké finále
Vaše komentáře

Přečteno 548x