Vyhledej
TJ Sokol Dvůr Králové > Rozhovory > Osobnosti regionu

Starostka Sokola ve Dvoře Králové slaví významné životní jubileum

Redakce / 29.04.2022, Dvůr Králové nad Labem, sokol.kralovedvorsko.cz
Dnes slaví významné životní jubileum starostka Sokola Jitka Karešová.


Jitka vstoupila do Sokola s dcerkou Káťou brzy po jeho obnovení. Cvičila v oddíle rodičů a dětí a brzy se zapojila i jako cvičitelka. Hned na prvním sletu v roce 1994 nacvičovala společně s J. Pivcovou sletovou skladbu pro rodiče s dětmi a vystoupila s ní i na Strahovském stadionu. 

V dalších letech pomáhala vést oddíl rodičů s dětmi a vedla také oddíl aerobiku. Na dalších sletech již vedla samostatně nácvik skladeb aerobiček, skladbu se švihadly, skladbu pro celou rodinu, podílela se na nácviku skladeb pro rodiče a děti a také byla velkou podporou svým dvěma dcerám, které vytvořily skladbu s obručemi pro XVI. slet.

Tuto skladbu nacvičovala nejen v naší jednotě, ale pomáhala také v některých župách. Mimo to stále vedla běžná cvičení rodičů a dětí, žen a postupně se zapojila do cvičení všestrannosti žactva a gymnastické přípravky. 

Podílela se na nejrůznějších akcích pro naše cvičence i pro širokou veřejnost, na přípravě šibřinek i mnoha stezek v přírodě. Nikdy nechyběla tam, kde bylo potřeba přiložit ruku k dílu. A tak se účastnila brigád na úklid sokolovny, mytí oken, přípravy tábořiště. Mnoho let jezdila na sokolský tábor Ježkov jako vedoucí i jako kuchařka. 

K tomu vykonávala funkci náčelnice, kterou v posledních volebních obdobích vyměnila za funkci starostky jednoty. Hodně administrativy, vyplňování žádostí o granty, správa majetku, zajišťování chodu celé jednoty je obrovskou časovou i psychickou zátěží a zároveň velkou zodpovědností k odkazu předků. V posledních dvou letech také řešení fungování jednoty v době covidové i obnovy tábořiště po vichřici. A k tomu všemu neocenitelná cvičitelská práce.

Děkujeme naší starostce Jitce za obrovský kus práce, který vykonala a vykonává pro naši jednotu a její cvičence! Velmi si jejího přínosu pro Sokol vážíme. 
Přejeme jí dostatek energie a hodně zdraví k zvládnutí této nelehké práce a samozřejmě především hodně spokojenosti v osobním životě.

Členové výboru a cvičitelského sboru Sokola

Další články TJ Sokol Dvůr Králové

FOTOGALERIE - Starostka Sokola slaví významné životní jubileum

 
Vaše komentáře

Přečteno 815x