Vyhledej
TJ Sokol Dvůr Králové > Názory/fotky/videa

Královédvorské zimní paradoxy

Názory čtenářů, / 1.01.1970, Vítězná
Tak to vypadá, že než jsem se dokopal k tomu, abych tento příspěvek napsal bude po sněhu.

FOTOGALERIE - Královédvorské zimní paradoxy.

Je fajn, že v letošní zimě napadl zase i tady sníh, takže se dalo jít párkrát na běžky. Bydlíme u silnice na Vítěznou a tak vyjdeme z domu na nevyhrnutý chodník, nasadíme běžky a hurá směr Komárov a dál. 

Radost však trvá jen než dojdeme nad bývalý lom, na lesní cestu, která je pečlivě vyhrnutá. A stejně pečlivě vyhrnuté jsou všechny lesní cesty až na Výšinku. Je to tak už tuto zimu poněkolikáté, vždy když napadne trochu sněhu. Ono to není jen tuhle zimu, ale už po mnoho minulých zim zpátky. 

V rádiu jsem slyšel, že Městské lesy Hradec Králové upravují v hradeckých lesích trasy pro běžkaře. To je pro nás tedy úplná sci-fi. Ano, upravují se trasy i jinde. V Bílé Třemešné, atd. Ale nebudu přece jezdit někam autem a znečišťovat ovzduší, když můžu chodit na běžky tady, že?

Nevím, kdo to vyhrnování lesních cest financuje a zajišťuje, ale peněz na to má asi dost. Je mi jasné, že nějaký nejapný důvod ta dotyčná organizace mít bude. Vzhledem k tomu, že vedení našeho města v zimě některé chodníky vůbec neuklízí, navrhuji, aby úředníci města vstoupili v jednání a místo uklízení sněhu z lesních cest, uklízela ta dotyčná organizace chodníky, které se teď neuklízí. Koza se nažere a vlk zůstane celý.

Přemysl Landa

 
Vaše komentáře

Přečteno 75x