Vyhledej
TJ Sokol Dvůr Králové > Názory/fotky/videa

Když voda teče všude, neplatíme jen vodu

Názory čtenářů / 14.06.2022, Dvůr Králové nad Labem
V neděli 12. června odpoledne v Blahoslavově ulici ve Dvoře Králové praskla vodovodní potrubí. Proud to byl řádný, prostupoval všemi kanály, roztrhl asfalt a vybíral si cestu do Hartského potoka.

FOTOGALERIE - Co vadí.

Ke cti královédvorského MěVAKu těžká technika najela včas a pánové začali konat. 
Během pondělního dne se patrně také cosi dělo, ale ve čtyři odpoledne už na místě jen zaparkovaná technika, ale činnost už žádná. 

Proč o tom píšu? Tyto věci se prostě stávají a je to celkem pochopitelné. Je jasné, že tou vodou by napustila bazény celá Podharť a že tu ztrátu pěkně rozopočítají nám v ceně vodného a stočného. Protože z kanálu kousek od jámy teče voda proudem dál. 
A jsme u merita věci. Ta voda tekla (teče?) pořád volně a cestu si hledá sama. Takže podél silnice k lávce je vymletá strouha, na lávce i na cestě dál nánosy bahna... To nejde nějakou hadicí tu vodu jímat, aby ještě nelikvidovala cesty? Možná to má také nějaký praktický nebo legislativní důvod, ale to město je nás všech, nejde jen o majetek ve správě jednotlivých městských organizací. 
Neva, příště tedy zaplatíme zase tu zbytečně rozbitou cestu.

Sofia Hladíková

 
Vaše komentáře
reakce, 16.06.2022 08:39, Reagovat
Vážená paní Hladíková. Pokusím se reagovat na Váš zcela nesmyslný příspěvek. V případě této poruchy se jednalo o zcela zásadní poruchu, kdy došlo k prasknutí největšího potrubí ve Dvoře Králové - DN 400. V důsledku této poruchy došlo k masivnímu úniku vody cca 200 l/vteřina v takové síle, že i z fotografií je patrné, že došlo k vzedmutí a roztrhání asfaltu o síle cca 10cm. Sílu této vody bych přirovnal k menší povodni a proto je zcela nemožné a nemyslitelné tuto unikající vodu jakkoliv jímat. A ještě jednu paoznámku. K poruše došlo v neděli v odpoledních hodinách, hned po jejím nahlášení nastoupila na opravu naše stavební četa, která až do nočních hodin opravu realizovala a pokračovala hned druhý den v pondělí od rána. To že v pondělí ve 4 hodiny tam již nebyla žádná činnost, bylo z důvodu, že oprava byla již zdárně dokončena a zásobování pitnou vodou plně obnoveno.

Přečteno 675x