Vyhledej
Novinky emailem
TJ Sokol Dvůr Králové > Doprava > aktuálně

Téměř půl roku bude uzavřen silniční tah z Trutnova na Polsko. Objízdná trasa povede přes Žacléř (17. 5 - 30. 10. 2021)

Redakce / 17.05.2021, Aktualizováno , Trutnovsko a Úpicko
Na pondělí 17. května je nahlášena uzavírka silnice I/16, která vede z Trutnova na Královec přes Zlatou Olešnici a obec Bernartice. Až do 30. října zde budou probíhat stavební práce na rekonstrukci povrchu komunikace, mostu a propustků.

Z lomu v pohraničním Královci denně odjíždí nákladní auta s materiálem pro stavbu dálnice v okolí Jaroměře přes Bernartice, Zlatou Olešnici a Trutnov-Poříčí. Nyní se tato doprava přesune na silnici II/300 přes Žacléř.

Omezení přináší objízdná trasa i návštěvníkům Vraních hor a milovníkům malebného okolí obce Bernartic a Zlaté Olešnice. 

Popis opravy

Předmětem prací za více než 30 mil. Kč je rekonstrukce mostu 16-094a ve Zlaté Olešnici, 2 propustků a obnova živičného krytu v celém úseku včetně sanací. 

Délka opravy

Dle dostupných podkladů budou stavební práce probíhat od 17. května do 30. října 2021. Stavba však může ve skutečnosti omezit dopravu až později (několik dnů po 17. 5. 2021 může být silnice stále ještě průjezdná): vše dále záleží na dodavateli stavby. 

Omezení dopravy

Pro osobní dopravu bude možné využít silnici II/300 do Žacléře a poté i dle potřeby silnici na Prkenný důl či Lampertice. Pro občany či návštěvníky obce Bernartice bude také důležité období od 31. května do 5. září, kdy dojde zároveň k opravě mostu ev.č. 16-095 a příjezd do Bernartic od Královce tak nebude možný (kromě začátku obce a závodu JUTA).

Pro rezidenty dotčených obcí a pro IZS bude na místě viditelně označena objízdná trasa po místních a provizorních komunikacích. Pro opravu mostu 16-094a však bude pro veškerou dopravu zřízena úplná uzavírka silnice min. na 3 letní měsíce, s objížďkovou trasou po silnici II/300 Trutnov-Prkenný Důl-Žacléř-Královec a naopak. 

Pro nákladní dopravu (okamžité hmotnosti nad 6 t a okamžité hmotnosti nad 30 t) bude vymezena část trasy po silnici I/14 - Trutnov a dále po silnici II/300 Trutnov– Žacléř - Královec a naopak po celou dobu stavebních prací.

Pro nákladní dopravu (okamžité hmotnosti nad 6 t a do 30 t) bude vymezena část trasy po silnici I/14 - Trutnov – II/300 Žacléř a dále po silnici III/ 30022 na Lampertice, Bernartice.

Vlastní pokládka obrusné vrstvy krytu vozovky bude realizována po polovinách za částečného omezení provozu s řízením SSZ nebo zaměstnancem zhotovitele stavby.

 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: ŘSDSouvisející články
Dopravní omezení na silnici mezi Dvorem Králové a obcí Kocbeře (srpen 2021)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 4190x
 
Hodnocení článku: